Splendid JOB & StartupJobs

Je to už nějaký čas co jsem se rozhodla kontaktovat zakladatele StartupJobs Filipa Mikschika.

Představila jsem mu naši misi pomoci organizacím stát se lepšími zaměstnavateli a náš přístup k budování jména dobrého zaměstnavatele, založený na šťastných a spokojených zaměstnancích. A k mé radosti se Filip rozhodl, že to s námi chce v jeho firmě vyzkoušet.

I když si tehdy před nedávnem prošli konzultacemi s koučem a klasickým 360͒ hodnocením, zajímalo ho, jak fungujeme, byl zvědavý, jestli zjistíme něco navíc, co případně ještě nepodchytili, a také jak bude vypadat firemní vysvědčení sestavené z názoru jeho kolegů “žraloků”, kterým by se mohli pochlubit.

Tyto tři slova nejlépe charakterizují StartupJobs podle jejich zaměstnanců: Přátelství, svoboda a zábava.

Jak to celé dopadlo?

V odpovědích žraločího týmu se potvrdilo, že ve firmě vládne přátelská a pohodová atmosféra, sounáležitost s firmou, důvěra a otevřenost vůči Filipovi. Práce je pro lidi výzvou a těší se ráno do práce. A to je velmi výjimečné.

Všichni zde považují svoji práci za smysluplnou, což splňuje jedno z hlavním kritérií angažovanosti zaměstnanců, stejně jako svoboda v práci, kterou lidem podle jejich názoru firma poskytuje. Navíc jsme společně zjistili, kde byl prostor pro zlepšení: důležité bylo si popovídat o vnímání možností rozvoje, a vlastní zapojení se žraloků na budování své kariéry v rámci firmy. Aby se opravdu cítili dobře vzhledem k jejich kariérním představám a cílům.

Jsme rádi, že jsme Filipovi a jeho kolegům ukázali, že je stále na čem pracovat a „nezaspat na vavřínech“.

StartupJobs je tak podle výsledků průzkumu mezi zaměstnanci inspirací a příkladem dobrého zaměstnavatele i pro další firmy.

PS: Přijdou vám ty názvy firem dost podobné? Nejen, že se můžou zdát naše jména podobná, podobné máme s lidmi ze StartupJobs i hodnoty. A tak jako ve vztazích osobních, sdílení společných hodnot funguje i v podnikání, naše projekty se vzájemně podporují.  

Jak to máte u vás ve firmě? Ozvěte se nám verca@splendidjob.cz