Splendid JOB pro UlovDomov.cz s.r.o.

Potěšení z práce, štěstí a naplnění zaměstnanců jsou pro Tomáše Brychtu, CEO UDINu, důležitými faktory pro fungující firmu.

Hledat v dnešní době vhodný podnájem není nic jednoduchého. Natož pak najít do svého bytu ty pravé podnájemníky, kteří vám později nezpůsobí nežádoucí problémy. Přesně o to se za vás postará firma UlovDomov.cz s.r.o., kterou tvoří jak inzertní portál UlovDomov.cz, tak i služba IdeálníNájemce.cz. UDIN, jak je firma přezdívána mezi zaměstnanci, dělá z nájemního bydlení bezstarostnou záležitost, pronájmům totiž rozumí od A do Z, umí to s nimi a hlavně to partu nadšenců baví.

Potěšení z práce, štěstí a naplnění zaměstnanců jsou pro Tomáše Brychtu, CEO UDINu, důležitými faktory pro fungující firmu. Proto se mu zamlouvalo poslání Splendid JOB, tedy to, že se snažíme pomáhat společnostem s budováním dobrého jména založeného na spokojených zaměstnancích. Pomocí našeho online průzkumu jsme odhalili klady i zápory tohoto rostoucího startupu. Výsledky mohou posloužit jako odrazový můstek pro odstranění nedostatků a k tomu, aby se firma stala ještě lepším zaměstnavatelem, než je nyní.  

A co k našemu průzkumu Tomáš Brychta uvedl?

Spokojenost našich lidí je pro mě velmi důležitá. Proto jsem neváhal a možnost nechat si zpracovat průzkum jsem okamžitě přijal. Byl jsem mile překvapen komplexností a obsáhlostí reportu, který jsme od Splendid JOB dostali. Ověřil jsem si, že mnoho věcí děláme dobře a v mnoha dalších máme nabraný dobrý směr. Zároveň nám ale průzkum odhalil oblasti, na které se máme více soustředit. Kromě toho, že jsme získali velmi cennou zpětnou vazbu od našich zaměstnanců, dostali jsme také konkrétní doporučení na zlepšení.

Do průzkumu se zapojilo 98 % zaměstnanců firmy. Z odpovědí vyplynulo, že ve firmě vládne ojedinělá přátelská atmosféra: lidé se mezi svými kolegy cítí dobře, těší se do práce, často se potkávají i mimo kancelář. Průzkum také ukázal, že v UDINu panuje velká důvěra jak k zaměstnavateli, tak k firmě samotné. Budování důvěry je obecně obtížná disciplína, ale v UDINu se to daří přirozeně již od prvního kontaktu s budoucím členem týmu.

Pracovníci se mohou spolehnout na osobní přístup třech zakladatelů i na jejich podporu v průběhu spolupráce. Pokud někdo iniciativně přijde s vlastním nápadem, je vyslyšen. Majitelé se “svým lidem” věnují a zajímají se o ně nejen na pracovním poli. Není tedy divu, že zaměstnanci při popisu firmy nejčastěji volili přívlastky “přátelství”, “spolupráce”, “dynamika”. Navíc většině dává jejich současná práce smysl – a to je to nejdůležitější.

“Na spokojenosti našich lidí dlouhodobě pracujeme, interní průzkum od Splendid JOB jsem vnímala jako příležitost odhalit slabá místa. Velmi oceňuji Verčin způsob komunikace a celkově lidský přístup. Ze zpracovaného reportu je hned na první pohled jasné, že se nejedná o masovou záležitost a nechrlí jeden průzkum za druhým. Dali si velkou práci s vyhodnocením získaných informací. Z reportu jsme se dozvěděli, v jakých oblastech se nám daří, i to, na co je třeba se zaměřit a na čem zapracovat v budoucnu,” říká HR manažerka UDINu Markéta Hudáková.

Jsme rádi, že se průzkum v UDINu podařilo realizovat bez problémů a že naše zpětná vazba byla tak vřele přijata. Navíc se okamžitě inspirovali našimi doporučeními – snaží se zlepšit komunikaci mezi jednotlivými odděleními a stanovili si plán různě zaměřených školení pro zvyšování kvalifikace zaměstnanců.

Pokud by se vám líbilo mít takového zaměstnavatele, jako je UDIN, zkuste se podívat na některou z nabízených pozic. Jelikož se jedná o rychle rostoucí startup, neustále postrádají několik šikovných lidí jak v Praze, tak v Brně.