Splendid JOB pro Liftago

Ondra Krátký, spoluzakladatel a CEO Liftaga si uvědomoval, že soustředit se jen na vývoj produktu, služby, kterou nabízíte, vás může odvést a vzdálit od potřeb lidí v týmu.

Liftago go for feedback

Liftago je přepravní aplikace, která stojí na kvalitě řidičů, a proto se bez zpětné vazby neobejde. Ondra Krátký, spoluzakladatel a CEO Liftaga si ale uvědomoval, že soustředit se jen na vývoj produktu, služby, kterou nabízíte, vás může odvést a vzdálit od potřeb lidí v týmu. To se pak může projevit na jejich pocitu (ne)spokojenosti.

Když jsme se s Ondrou na doporučení jejich programátora Radka Losa potkali, čekalo firmu spoustu změn. Ono v Liftagu to bude vždycky dynamické. A Ondra si nebyl jistý, jestli nastal ten správný čas, zeptat se lidí, jak situaci vnímají tady a teď, a v čem podle nich Liftago jako zaměstnavatel na pracovním trhu vyniká. Jsou přece nejlépe hodnocenou přepravní aplikací na světě, proč by nemohli být i nejlépe hodnoceným lokálním zaměstnavatelem? Náš dotazník se proto zdál Ondrovi jako to pravé řešení. A tak jsme se do toho pustili. Ondra rozeslal online průzkum svým lidem a zapojilo se skvělých 97% lidí z firmy. Už tak velká účast ukazuje, že jim na jejich práci záleží. 

A jak to celé dopadlo?

To jsou slova, která nejlépe charakterizují Liftago podle jeho týmu.

Ambice, Inovace, Technologie, Startup, Design, Vývoj, Lovebrand.

Lidé zde vidí smysl své práce, svůj přínos pro firmu a stejně tak přidanou hodnotu pro zákazníky.

Neuvěřitelných 96% by doporučilo produkt Liftaga, tedy taxi appku, se kterou si snadno vyberete, jaké auto a licencovaný řidič vás odvezou.

Ondra si po průzkumu uvědomil, že musí zlepšit vzájemnou zpětnou vazbu a komunikaci vůči týmu, ale i v rámci jednotlivých týmů navzájem, a podpořit více prostor pro seberozvoj jeho lidí. Dobrodružnost tržního vývoje, rychlý růst nebo zajímavá každodenní práce nemohou být alibi pro nedostatečné plánování osobního rozvoje lidí.

Nakonec dal průzkum nejen kompletní přehled oblastí ke zlepšení, ale poskytl celému týmu odrazový můstek pro srovnání v čase, před změnami, a po nich. Navíc hodnocení lidí, kteří Liftago tvoří, dopadlo lépe, než Ondra předpokládal.

Důležité je, že většina týmu chce pro firmu pracovat i v následujících letech, a ráno se těší do práce, což je skvělý výsledek. Je to i proto, že se cítí dobře se svými kolegy, dobře se jim s nimi spolupracuje a mají se od sebe navzájem co učit. Lidé popisovali firmu také jako agilní, ambiciózní, průbojnou, odhodlanou, dynamickou, svobodnou, férovou, otevřenou, přátelskou s mladým kolektivem.

Takže pokud je váš sen pracovat pro podobnou firmu, na StartupJobs najdete pozice, které zrovna v Liftagu  obsazují, a pokud tam zrovna nenajdete tu pravou pozici, nebojte se do Liftaga poslat svůj životopis na talent@liftago.com.

Liftago chce urychlit expanzi do dalších měst a realizovat své mezinárodní ambice. Ale bez skvělých lidí to nejde! Přilákejte ty správné talenty s námi.

A jak Ondra hodnotí náš průzkum?

Čeho si vážím na Splendid JOB & přidaná hodnota:

  • individuální a profesionální přístup
  • rychlá komunikace a dodržování termínů
  • jejich přístup ladí s naším otevřeným přístupem vůči týmu
  • největší přínos: validace a zobjektivnění některých dojmů, některé nové aha momenty

Splendid JOB je zkrátka velmi unikátní nástroj pro sebezlepšování týmu dovnitř i budování pověsti dobrého zaměstnavatele navenek, a to s přispěním celého týmu. Věřím, že spolupráce bude pokračovat! Potvrdili jsme si silné stránky, ale na několika faktorech se hodláme výrazně zlepšovat.