Splendid JOB pro Carebnb

V Carebnb si uvědomovali, že i v malém týmu, kde se všichni znají, se můžou najít témata, se kterými se jim kolegové třeba nesvěří. A také se potřebovali od výsledků průzkumu odpíchnout a postavit na nich změny, které povedou ke spokojenosti týmu.

Protože spokojenost = lépe odvedená práce.

Společnost Carebnb je rychle se rozvíjející startup, který zajišťuje správu bytů s krátkodobými pronájmy. Na starosti mají už kolem 80 pronájmů.

Tak dobře jako o klienty, bychom se rádi starali i o náš tým. Chceme, aby naše zaměstnance práce u nás těšila, a společně jsme tak posouvali firmu dále.” uvádí Neli, která má na starosti HR. Proto se rozhodli využít našeho anonymního interního průzkumu pro získání zpětné vazby.

O celé spolupráci jsme s Neli udělali krátký rozhovor:

Proč jste do průzkumu šli?

Když nás Verča oslovila s možností udělat v naší firmě průzkum spokojenosti, nebyla jsem si upřímně jistá, jestli to přišlo zrovna v pravou dobu. Měli jsme tehdy spoustu práce, před sebou i za sebou řadu změn a v týmu proto v té chvíli panoval menší přetlak. Ale řekli jsme si proč ne, aspoň se lidé více otevřou a řeknou konkrétní věci, které je třeba aktuálně frustrují a trápí, a může to teoreticky pročistit vzduch, což se nakonec i stalo. Zpětně jsme za ten timing moc rádi, protože jsme díky tomu dostali  velmi upřímnou a konkrétní zpětnou vazbu, a výsledky nakonec nebyly zdaleka tak špatné, jak by se v dané situaci dalo očekávat.

Jaká byla vaše očekávání?

Jelikož jsme do té doby žádný podobný průzkum nedělali, očekávání byla různorodá, mohlo z toho vypadnout v podstatě cokoliv . Doufali jsme ale každopádně v to, že se celý tým otevře a vyjádří svůj upřímný názor. Věřili jsme, že z průzkumu může vzejít něco, od čeho se při nastavování firemní kultury, benefitů a dalšího rozvoje týmu můžeme odrazit.

V čem vám náš produkt (report, vysvědčení) přišel jedinečný? Co podle vás byla největší přidaná hodnota?

Mě osobně se moc líbí grafické zpracování, to, že to má svěží a líbivý design a jak je to celé velmi dobře promyšlené. Nejvíc si ale samozřejmě cením toho, že z reportu i vysvědčení vyplývají konkrétní a uchopitelné výsledky, se kterými se dá dále pracovat. Díky tomu, že bylo týmu předem řečeno, že jsou jejich odpovědi anonymní, měli možnost se zcela otevřeně vyjádřit k věcem, o kterých by jinak možná takto narovinu nemluvili. Líbí se mi taky to, že si můžeme dát firemní vysvědčení na naše kariérní stránky a využívat je pro účely hiringu nových lidí, kteří můžou mít díky tomu lepší představu o tom, do jaké firmy se hlásí.

Co jste si z výsledků odnesli, s čím vám to pomohlo?

Výsledky nám daly perfektní náhled na to, co jsou naše silné stránky a zároveň nám to jasně definovalo i ty slabé, na kterých se od té doby snažíme pracovat. Potvrdilo se nám to, co jsme dlouhodobě cítili – že naší hlavní devízou je to, že máme skvělý a stabilní tým a velmi inspirující pracovní atmosféru, ve které navíc nejdeme pro srandu daleko, což jsou věci, na kterých se dá dobře stavět. Hodně nás potěšil i fakt, že lidé z Carebnb týmu chodí do práce rádi, a že jim jejich práce dává smysl, a že si váží lidí, kteří firmu vedou. Co se týče věcí ke zlepšení, tak nám to mimo jiné celkem jasně definovalo, o jaké firemní benefity by lidé stáli a taky to, že mají mnohem větší zájem o další odborné vzdělávání, než jsme si původně mysleli. Byť jsme průzkum ukončili teprve před pár týdny, tak díky tomu, že jsme se relativně rychle vrhli do vylepšování našich slabých stránek, už teď jsou vidět výsledky, což je super. Zároveň je fajn, že si průzkum můžeme po půl roce zopakovat, takže aspoň uvidíme, kam jsme se reálně posunuli.

Neli děkujeme za rozhovor. Moc nás těší, že jsme pomohli další firmě. To je naše velké „Proč?“ to děláme = více šťastných lidí v práci. Pokud uvažujete o tom, jak dobře získát zpětnou vazbu od vašich lidí, neváhejte se obrátit na verca@splendidjob.cz.