Jak se pozná spokojený zaměstnanec?

Jste v práci opravdu spokojení? Máte dobrý plat, příjemného nadřízeného, skvělé benefity, ale i tak to není ono?

A co když zrovna neděláte tu nejskvělejší práci na světě, ale i tak se v ní cítíte fajn, protože vás svým způsobem naplňuje a připadáte si užiteční?

V prvním případě se takový zaměstnanec bude bezpochyby poohlížet po jiném místě, klidně i u konkurence, protože pro svoji firmu ani nemůže odvádět maximum svých schopností. Nebere ji za svou. Kdykoliv se mu naskytne příležitost, tak práci okamžitě změní a navíc si s sebou odnese získané zkušenosti. Třeba v oblasti IT jsou takových příležitostí mraky.

Zato druhý zmíněný pracovník sice nebere oslnivý plat, sem tam si postěžuje, ale protože dělá svou práci s láskou, hodí to za hlavu a maká dál. Narozdíl od prvního případu se ale tento zaměstnanec bude cítit po práci mnohem lépe, protože se doma nebude trápit nad tím, že není se svým zaměstnavatelem spokojený.  Také v jeho případě se dá jeho spokojenost ještě zlepšit. Tuto zkušenost mají zaměstnanci především ve službách a ve výrobě, ale také ve zdravotnictví.

Všechny trumfy drží v rukách zaměstnavatelé a záleží na vnímavosti firmy a jejím citu při péči o své zaměstnance, kterým nestačí, když jim šéf pouze sem tam přilepší nějakou prémií. Potřebují slyšet pochvalu, opravdové ocenění, chtějí být víc součástí firmy. Proto by každá společnost, která chce uspět, měla umět svým zaměstnancům naslouchat.

Je to stejné jako v partnerském životě, když se s vámi ten druhý nebaví, přestane to po nějaké době bavit i vás.  Budete se trápit a dříve či později ze vztahu stejně odejdete, nebo dostanete kopačky.

Přitom skvělou práci může najít každý, stačí mu jen poradit, kde ji najít. Víme, že 6 z 10 zaměstnanců je v práci nespokojených. Také jsme byli, ale chceme to změnit.

Splendid JOB pomáhá odhalit a představit vám firmy, které se ke svým zaměstnancům chovají spíš jako k partnerům, než jako k pracovní síle či pouhému lidskému zdroji.

Pokud jste majitel firmy, manažer, vedoucí směny nebo pracovník HR oddělení, dejte nám vědět, že takovou skvělou firmou jste:

piště na dave@splendidjob.cz

nebo volejte 777 156 620